Sarımsak çayının yan etkileri var mıdır

Özellikle televizyonlarda uzmanlar tarafından da önerildikten sonra sarımsak çayları büyük bir hızla tüketicileri tarafından satın alınmaya başlandı. Bir kısmın ise aklında hala bu çayın etkileri ve olumsuz etkileri bulunuyor. Televizyon ekranlarından uzmanların da önerdiği gibi sarımsak çayının aslında hiçbir zararı bulunmamaktadır.

Aksine oldukça faydalı bir besin kaynağı olan sarımsak en doğal antibiyotiklerden de birisidir. Bu neden bu çay tüketimi süresince normal şartlar da herhangi bir yan etkisi söz konusu olmayacaktır. Ancak etkileri bazen kişiden kişiye ya da metabolizmadan metabolizmaya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu durum çok nadir yaşanmasına rağmen ufak tefek bazı rahatsızlıkların meydana çıkabilme ihtimali ise her zaman mevcuttur.

Fakat unutmayın ki bu risk bir ekmek yediğinizde karşınıza çıkabilecek olan risk oranı ile neredeyse aynıdır. Bu nedenle gönül rahatlığı ile kilo verme de, sindirim sistemini düzene sokmada, vücudunuzu forma sokma da gibi birçok farklı alan üzerinde kullanılabilirdir. Bu nedenle sarımsak çayının yan etkisi ya da zararı yoktur diyebiliriz.